Susumu RG1608N-4532-B-T1
RG1608N-4532-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4532-B-T1
Brief Description
RES SMD 45.3KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4532-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-4532-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-4532-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4532-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4532-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4532-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4532-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4532-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-4532-B-T1
TVS DIODE 70VWM 113VC SMB datasheet.pdf
CONN CIC TOP 12POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
IC FPGA 154 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
DSUB 26 M CRIMP NM G50 HD CAD datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf