Susumu RG1608N-471-W-T5
RG1608N-471-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-471-W-T5
Brief Description
RES SMD 470 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-471-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-471-W-T5
QUANTITY
RG1608N-471-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-471-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-471-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-471-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-471-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-471-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-471-W-T5
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 50MA SC70-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT TIN 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 120MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 10POS datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 3POS PINS datasheet.pdf