Susumu RG1608N-4751-P-T1
RG1608N-4751-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4751-P-T1
Brief Description
RES SMD 4.75K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4751-P-T1.pdf
Availability of RG1608N-4751-P-T1
QUANTITY
RG1608N-4751-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4751-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4751-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4751-P-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4751-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4751-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-4751-P-T1
TRANS NPN DARL 30V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC DAC 16BIT QUAD 64-LQFP datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 1000UH 0.8A datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
3-PUSHBUTTON PENDANT (22MM) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED LETERAS COOL WHT 6500K 2SMD datasheet.pdf
SUPERGRIP HEATSINK 40X40X17.5MM datasheet.pdf
RECT ASSY DOUBLER 12A 6KV STD datasheet.pdf