Susumu RG1608N-4991-C-T5
RG1608N-4991-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4991-C-T5
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4991-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-4991-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-4991-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4991-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4991-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4991-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4991-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4991-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-4991-C-T5
IDC CABLE - MSC16K/MC16M/MCE16K datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC TXRX 8PORT ETHERNET 208-HQFP datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED/GRN BICOLOR datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
PMI T-1 3/4 DIM RED BLACKOUT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM 10UDFN datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf