Susumu RG1608N-5230-W-T1
RG1608N-5230-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-5230-W-T1
Brief Description
RES SMD 523 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-5230-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-5230-W-T1
QUANTITY
RG1608N-5230-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-5230-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-5230-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-5230-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-5230-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-5230-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-5230-W-T1
RES ARRAY 13 RES 39 OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6.35MM 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 3.48 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PGA SOLDER TAIL datasheet.pdf
RES 110 OHM 8W 1% TO220 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
MKP 0.68UF 5% 700VDC DRAWING T5 datasheet.pdf