Susumu RG1608N-5230-W-T5
RG1608N-5230-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-5230-W-T5
Brief Description
RES SMD 523 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-5230-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-5230-W-T5
QUANTITY
RG1608N-5230-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-5230-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-5230-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-5230-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-5230-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-5230-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-5230-W-T5
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 6"L X 4"W datasheet.pdf
RES 47.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 9COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 198 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1MSPS 20QSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD datasheet.pdf