Susumu RG1608N-5360-W-T1
RG1608N-5360-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-5360-W-T1
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-5360-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-5360-W-T1
QUANTITY
RG1608N-5360-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-5360-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-5360-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-5360-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-5360-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-5360-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-5360-W-T1
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM64H/AE64M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSIA 0-100MV DIP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST 60V 28QFN datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf