Susumu RG1608N-5620-C-T5
RG1608N-5620-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-5620-C-T5
Brief Description
RES SMD 562 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-5620-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-5620-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-5620-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-5620-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-5620-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-5620-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-5620-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-5620-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-5620-C-T5
FUSE BRD MNT 7A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
SOCKET 6 POINT 13MM 0.98" datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN FFC VERT 35POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 70MA 20 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V DO213AA datasheet.pdf
DIODE STD REC 300V 70A DO5 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
FAN BLWR 80X32.4MM 12V WT12Z7-E2 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf