Susumu RG1608N-57R6-B-T5
RG1608N-57R6-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-57R6-B-T5
Brief Description
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-57R6-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-57R6-B-T5
QUANTITY
RG1608N-57R6-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-57R6-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-57R6-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-57R6-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-57R6-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-57R6-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-57R6-B-T5
CONN RCPT 68POS 1.27MM GOLD T/H datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL 10-SON datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CABLE USB 3.0 A MALE-B MALE 3M datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BOOK BUILDING WIRELESS SENS NTWK datasheet.pdf
HVY DTY TIE 34.7"L 250 LB BLACK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf