Susumu RG1608N-622-C-T5
RG1608N-622-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-622-C-T5
Brief Description
RES SMD 6.2KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-622-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-622-C-T5
QUANTITY
RG1608N-622-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-622-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-622-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-622-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-622-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-622-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-622-C-T5
TERM BLK W/LED DL LL GND 60-150 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A TO263-7 datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP FAST/SLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 9.42 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4UH 6.5A 15.1 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 335MA 140 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
RJ11 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf