Susumu RG1608N-6341-C-T5
RG1608N-6341-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-6341-C-T5
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-6341-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-6341-C-T5
QUANTITY
RG1608N-6341-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-6341-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-6341-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-6341-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-6341-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-6341-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-6341-C-T5
RES SMD 12K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MULT/DEMULT 4BIT 16-TSSOP datasheet.pdf
IC BCD RATE MULTIPLIER 16SO datasheet.pdf
TRANS SOT539B datasheet.pdf
CABLE DUCT COVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 5% BP 1812 datasheet.pdf