Susumu RG1608N-6492-B-T1
RG1608N-6492-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-6492-B-T1
Brief Description
RES SMD 64.9KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-6492-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-6492-B-T1
QUANTITY
RG1608N-6492-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-6492-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-6492-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-6492-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-6492-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-6492-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-6492-B-T1
IDC CABLE - MSR16K/MC16M/MPR16K datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
VERTICAL DDR3 DIMM 240 POSITION datasheet.pdf
CONN SPLICE 20-24AWG THRU datasheet.pdf
IC NTSC/PAL/SECAM DECODER 32TQFP datasheet.pdf
DSUB 9POS PLUG datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 0.50MM 11POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0505 datasheet.pdf