Susumu RG1608N-64R9-W-T1
RG1608N-64R9-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-64R9-W-T1
Brief Description
RES SMD 64.9OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-64R9-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-64R9-W-T1
QUANTITY
RG1608N-64R9-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-64R9-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-64R9-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-64R9-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-64R9-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-64R9-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-64R9-W-T1
RES SMD 130 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 2.5MBPS 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1W DO214AC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
SS TIMR ON DLY, 30S, 110VAC/DC datasheet.pdf
FUSE HEV LC 450VDC 15A CARTRIDGE datasheet.pdf