Susumu RG1608N-6652-B-T1
RG1608N-6652-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-6652-B-T1
Brief Description
RES SMD 66.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-6652-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-6652-B-T1
QUANTITY
RG1608N-6652-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-6652-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-6652-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-6652-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-6652-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-6652-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-6652-B-T1
IC QUADRATURE DEMOD 16-TSSOP datasheet.pdf
IC MPU M680X0 16MHZ 68PLCC datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 22MH .4A T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf
UPPER PART INSTALLATION HOUSING datasheet.pdf
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
UM2424 UNIVERSAL CHRYS SPEC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf