Susumu RG1608N-6811-C-T5
RG1608N-6811-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-6811-C-T5
Brief Description
RES SMD 6.81K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-6811-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-6811-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-6811-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-6811-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-6811-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-6811-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-6811-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-6811-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-6811-C-T5
CONN RCPT .8MM 40POS DL SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DDS SWEEP FUNCTION GEN 20MHZ datasheet.pdf
CABLE 1/4" MALE MONO-SGL END 15' datasheet.pdf
JUN-POW-TIM GEH 21P datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
A501/4210/M20 HAWKE CABLE G datasheet.pdf
TOOL INS/EXT 16 PLASTIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf