Susumu RG1608N-682-D-T5
RG1608N-682-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-682-D-T5
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-682-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-682-D-T5
QUANTITY
RG1608N-682-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-682-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-682-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-682-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-682-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-682-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-682-D-T5
IC OTP 512KBIT 150NS 28TSOP datasheet.pdf
JUMPER 12MM 16A ZDU 6/ZSI 2.5 datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.3K OHM 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 1/2" datasheet.pdf
RES 122.0904 OHM 2W .02% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS 1MM datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
ATTENUATOR 7 DB DC 18GHZ datasheet.pdf