Susumu RG1608N-682-W-T1
RG1608N-682-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-682-W-T1
Brief Description
RES SMD 6.8KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-682-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-682-W-T1
QUANTITY
RG1608N-682-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-682-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-682-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-682-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-682-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-682-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-682-W-T1
DIODE SCHOTTKY 60V 1A AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 200MA 30V datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
BOARD DEMO L7986A 8HSOP datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 21 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 730MA 324 MOHM datasheet.pdf
IC AUDIO AMP CLASS D datasheet.pdf
FUSE 16AMP 690V GG SIZE 000 datasheet.pdf