Susumu RG1608N-6982-D-T5
RG1608N-6982-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-6982-D-T5
Brief Description
RES SMD 69.8KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-6982-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-6982-D-T5
QUANTITY
RG1608N-6982-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-6982-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-6982-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-6982-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-6982-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-6982-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-6982-D-T5
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC INVERTER SGL UNBUFFER SOT-353 datasheet.pdf
CONN TERM SPADE TONG 18-22AWG datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
BNC BROADCAST GRADE BELD 1505A datasheet.pdf
TOWER MODULE FOR NA datasheet.pdf
MICRO 25C P 48" WHT JACKS datasheet.pdf
LINEAR WAY datasheet.pdf
CAP FILM 110NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 5% 310VAC AXIA datasheet.pdf