Susumu RG1608N-71R5-B-T5
RG1608N-71R5-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-71R5-B-T5
Brief Description
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-71R5-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-71R5-B-T5
QUANTITY
RG1608N-71R5-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-71R5-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-71R5-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-71R5-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-71R5-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-71R5-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-71R5-B-T5
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
DEV EMULATOR PCB ADAPTOR datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LO/HI 4.63V SOT-25 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 35V JB 0603 datasheet.pdf
IC USB HUB CTRLR 64-QFN datasheet.pdf
RES 50 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 7600PF 18KV SCREW datasheet.pdf