Susumu RG1608N-7321-C-T5
RG1608N-7321-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-7321-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-7321-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-7321-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-7321-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-7321-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-7321-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-7321-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-7321-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-7321-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-7321-C-T5
ROUND STANDOFF M3 NYLON datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SMA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FUSE ATOF 32VDC NYLON 7.5A datasheet.pdf
SENSOR PRES 200PSI ABS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 5K OHM 50W datasheet.pdf