Susumu RG1608N-7322-C-T5
RG1608N-7322-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-7322-C-T5
Brief Description
RES SMD 73.2K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-7322-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-7322-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-7322-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-7322-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-7322-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-7322-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-7322-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-7322-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-7322-C-T5
MODULE SDRAM DDR 512MB 184DIMM datasheet.pdf
SIDACTOR BI 130V 150A DO214 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PNEUM VALVE DUAL RND PSHBTN NC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 18VC SOT143 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE GAUGE datasheet.pdf
TRANS 2PNP 50V 0.1A SOT-563 datasheet.pdf
2.4MM 2.9MM HERMETIC SEAL datasheet.pdf
ADAPTER X/F 7MM/SMA 18GHZ datasheet.pdf