Susumu RG1608N-750-D-T5
RG1608N-750-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-750-D-T5
Brief Description
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-750-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-750-D-T5
QUANTITY
RG1608N-750-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-750-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-750-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-750-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-750-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-750-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-750-D-T5
DSUB CABLE - CMM15S/AE15G/CMM15S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BATT CHRGR/SELECTR DL 38-QFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 203 TYPE A 27POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO214AA datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 266MHZ 516BGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf