Susumu RG1608N-76R8-W-T5
RG1608N-76R8-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-76R8-W-T5
Brief Description
RES SMD 76.8OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-76R8-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-76R8-W-T5
QUANTITY
RG1608N-76R8-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-76R8-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-76R8-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-76R8-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-76R8-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-76R8-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-76R8-W-T5
IC SWITCH QUAD SPDT 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 121 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSIA 0-50MV DIP datasheet.pdf
DSUB SCKT RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
HOLDER datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 11.02"X1.02" datasheet.pdf
FUSE AUTO 70A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.013UF RADIAL datasheet.pdf