Susumu RG1608N-7870-D-T5
RG1608N-7870-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-7870-D-T5
Brief Description
RES SMD 787 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-7870-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-7870-D-T5
QUANTITY
RG1608N-7870-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-7870-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-7870-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-7870-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-7870-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-7870-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-7870-D-T5
REGLTR -3.3V 1.0A 3 PIN CU HS TH datasheet.pdf
CONN SPRING 51POS SNGL .255 SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
IC FLUORESCENT LAMP DRIVR 20PLCC datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 20mA Backlight 28-UTQFN (4x4) Exposed Pad datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
XFMR TOROIDAL MED GRADE 1200VA datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT PIN datasheet.pdf