Susumu RG1608N-7872-B-T5
RG1608N-7872-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-7872-B-T5
Brief Description
RES SMD 78.7KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-7872-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-7872-B-T5
QUANTITY
RG1608N-7872-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-7872-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-7872-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-7872-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-7872-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-7872-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-7872-B-T5
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMB datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 15VOUT datasheet.pdf
3M 24VDC LT EXT. CABLE datasheet.pdf
WOUND CHIP BALUN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IGBT 650V 80A 305W PG-TO247-3 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 250A datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf