Susumu RG1608N-8062-C-T5
RG1608N-8062-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-8062-C-T5
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-8062-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-8062-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-8062-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-8062-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-8062-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-8062-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-8062-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-8062-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-8062-C-T5
IDC CABLE-ASS24A/ AE24G / ASS24A datasheet.pdf
IC FPGA 249 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 415VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf