Susumu RG1608N-8062-D-T5
RG1608N-8062-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-8062-D-T5
Brief Description
RES SMD 80.6KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-8062-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-8062-D-T5
QUANTITY
RG1608N-8062-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-8062-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-8062-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-8062-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-8062-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-8062-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-8062-D-T5
IDC CABLE - MKC30K/MC34G/X datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM14T/MC14F/MDM14T datasheet.pdf
FILTER CERAMIC GPS 1575.5MHZ SMD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 0.36 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
11P MTA100 CONN ASSY W#10 CLSD datasheet.pdf
PATCH PANEL MOD 24PORT 1 ROW datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DRIVE BOX BP KIT 2 datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG 2M datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf