Susumu RG1608N-80R6-W-T1
RG1608N-80R6-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-80R6-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 80.6OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-80R6-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-80R6-W-T1
QUANTITY
RG1608N-80R6-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-80R6-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-80R6-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-80R6-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-80R6-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-80R6-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-80R6-W-T1
BOX ALUMINUM BLACK 2"L X 2"W datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CABLE ASSY PNL-MNT RECPT 4POS 1' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 95.3KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 20-60VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CORD ATTACHING TO METAL CAPS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf