Susumu RG1608N-8450-B-T5
RG1608N-8450-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-8450-B-T5
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-8450-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-8450-B-T5
QUANTITY
RG1608N-8450-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-8450-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-8450-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-8450-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-8450-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-8450-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-8450-B-T5
CAP CER 10000PF 16V Y5V 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 30.5VC SMB datasheet.pdf
JR POWER TIMER KON TAC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf
HDM 8SMPO059F LM datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf
4700UF 350V 76X146MM 85C 10000H datasheet.pdf