Susumu RG1608N-8450-C-T5
RG1608N-8450-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-8450-C-T5
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-8450-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-8450-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-8450-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-8450-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-8450-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-8450-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-8450-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-8450-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-8450-C-T5
CONN RECEPT 16 POS METRIMATE datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-9VOUT datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 23POS datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 270K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BLZ 5.00/11/90F SN OR datasheet.pdf
CAP CER 68PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-15V 15W datasheet.pdf
Connector Header 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf