Vishay/Dale TNPU0805365RBZEN00
TNPU0805365RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805365RBZEN00
Brief Description
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805365RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805365RBZEN00
QUANTITY
TNPU0805365RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805365RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805365RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805365RBZEN00
Related LinksTNPU08053, TNPU0805365RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805365RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805365RBZEN00
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 1X16 Y/G TRANSFL datasheet.pdf
SWITCH LEVER 6A SPDST-NC .250QC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX 2ND GEN SAE J2602 8SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
1.25 WTB R/A CONN. 10P HEADER AS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 52.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf