Susumu RG1608N-8660-W-T5
RG1608N-8660-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-8660-W-T5
Brief Description
RES SMD 866 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-8660-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-8660-W-T5
QUANTITY
RG1608N-8660-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-8660-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-8660-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-8660-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-8660-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-8660-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-8660-W-T5
CONN FFC BOTTOM 18POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
RES 6.42K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SC70-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS CBL SKT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf