Fox Electronics FXO-PC735R-672.1627
FXO-PC735R-672.1627 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC735R-672.1627
Brief Description
OSC XO 672.1627MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC735R-672.1627.pdf
Availability of FXO-PC735R-672.1627
QUANTITY
FXO-PC735R-672.1627 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC735R-672.1627
Internal Part NumberEIS-FXO-PC735R-672.1627
TypeXO (Standard)
Frequency672.1627MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC735R-672.1627
Related LinksFXO-PC735, FXO-PC735R-672.1627 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC735R-672.1627 Details Description
Related parts for FXO-PC735R-672.1627
FIXED IND 1.8UH 160MA 950 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 PCB 36POS datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 1.6GHZ 20QFN datasheet.pdf