Susumu RG1608N-8870-C-T5
RG1608N-8870-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-8870-C-T5
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-8870-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-8870-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-8870-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-8870-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-8870-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-8870-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-8870-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-8870-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-8870-C-T5
CAP CER 5.6PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8MINISO datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 464MA 960 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 51NH 1A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 410MW SOD123 datasheet.pdf