Susumu RG1608N-8871-C-T5
RG1608N-8871-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-8871-C-T5
Brief Description
RES SMD 8.87K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-8871-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-8871-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-8871-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-8871-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-8871-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.87k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-8871-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-8871-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-8871-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-8871-C-T5
TERM SGL LEVEL FT 600V 25A WM GN datasheet.pdf
CONN RECEPT 55POS TYPE C R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
ENCODER OPT 3CHAN 500PPR 5VDC datasheet.pdf
IC POT DGTL 256-TAP 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
VRAL SERIES 3: 1 RATIO FRAME datasheet.pdf
PANEL ANTENNA W/ SURGE PROTECT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
FUSE 225A 900V DIN 00 AR datasheet.pdf