Susumu RG1608N-9092-B-T1
RG1608N-9092-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-9092-B-T1
Brief Description
RES SMD 90.9KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-9092-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-9092-B-T1
QUANTITY
RG1608N-9092-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-9092-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-9092-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-9092-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-9092-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-9092-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-9092-B-T1
CONN HDR BRKWAY .100 37POS VERT datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST QUAD 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf