Susumu RG1608N-910-C-T5
RG1608N-910-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-910-C-T5
Brief Description
RES SMD 91 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-910-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-910-C-T5
QUANTITY
RG1608N-910-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-910-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-910-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-910-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-910-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-910-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-910-C-T5
CONN HEADER .100 SNGL STR 36POS datasheet.pdf
OUTPUT MODULE DC 7MA 5VDC datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 453A Y4-M6 datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V @ 12A NEG datasheet.pdf
RES 11 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 75MHZ 8UFDFPN datasheet.pdf
METRAL HDR datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf