Susumu RG1608N-93R1-D-T5
RG1608N-93R1-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-93R1-D-T5
Brief Description
RES SMD 93.1 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-93R1-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-93R1-D-T5
QUANTITY
RG1608N-93R1-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-93R1-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-93R1-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-93R1-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-93R1-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-93R1-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-93R1-D-T5
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
LCD MODULE 16X4 CHAR REFL TN datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 24PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC PWM AC/DC CONVERTER 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 360PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf