Susumu RG1608N-9531-C-T5
RG1608N-9531-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-9531-C-T5
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-9531-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-9531-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-9531-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-9531-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-9531-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-9531-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-9531-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-9531-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-9531-C-T5
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8SOIC datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 3-8 LINE 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 300MA 1.2 OHM datasheet.pdf