Susumu RG1608N-9531-W-T5
RG1608N-9531-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-9531-W-T5
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-9531-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-9531-W-T5
QUANTITY
RG1608N-9531-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-9531-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-9531-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-9531-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-9531-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-9531-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-9531-W-T5
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 100V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MARKER CARD PRINTED 1-10 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 200MW 1005 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
TV 22C 22#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 SKT RECP datasheet.pdf
100 mA, Low Quiescent Current, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf