Susumu RG1608P-1051-C-T5
RG1608P-1051-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1051-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.05K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1051-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1051-C-T5
QUANTITY
RG1608P-1051-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1051-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1051-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.05k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1051-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1051-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1051-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1051-C-T5
CONN HEADER 2POS 3MM VERT TIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2KOHM 1% datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 200MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 5.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf