Susumu RG1608P-1073-C-T5
RG1608P-1073-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1073-C-T5
Brief Description
RES SMD 107KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1073-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1073-C-T5
QUANTITY
RG1608P-1073-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1073-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1073-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1073-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1073-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1073-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1073-C-T5
CONN HEADER .100 DUAL R/A 54POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V 8SOIC datasheet.pdf
IC 8-CH HS DIFF RECEIVER 38TSSOP datasheet.pdf
COMPRESSION FITTING 8DIA R3/8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
HI STRNGTH DISC 6X3/8" A MED datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf