Abracon Corporation AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-SW-T5
AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-SW-T5
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-SW-T5
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package500
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-SW-T5
Related LinksAST3TQ53-V-19., AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-SW-T5
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN STACKER 36POS 0.100" T/H datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .079" T/H TIN datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf