Susumu RG1608P-1150-B-T5-07A
RG1608P-1150-B-T5-07A picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1150-B-T5-07A
Brief Description
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1150-B-T5-07A.pdf
Availability of RG1608P-1150-B-T5-07A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-1150-B-T5-07A Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1150-B-T5-07A
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1150-B-T5-07A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1150-B-T5-07A
Related LinksRG1608P-11, RG1608P-1150-B-T5-07A Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1150-B-T5-07A Details Description
Related parts for RG1608P-1150-B-T5-07A
IC OFFLINE SWIT PWM OCP HV TO220 datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
THERMAL PAD L37-3 13X13X2MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33.2 OHM 1% 30W datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
PMI CAP STOVEP BLUE 11/16 TRANSP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf