Susumu RG1608P-1151-W-T5
RG1608P-1151-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1151-W-T5
Brief Description
RES SMD 1.15K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1151-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-1151-W-T5
QUANTITY
RG1608P-1151-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1151-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1151-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.15k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1151-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1151-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1151-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1151-W-T5
ADM26S/AE26G/X datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A TO252-3 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRIAC 800V 0.3A datasheet.pdf
GUIDE MMZ100 2485515 datasheet.pdf
CAP FILM 240NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf