Susumu RG1608P-1210-C-T5
RG1608P-1210-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1210-C-T5
Brief Description
RES SMD 121 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1210-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1210-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-1210-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1210-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1210-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1210-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1210-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1210-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1210-C-T5
CONN RECPT 10POS .100 POLAR TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 27K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 16A TO220AB datasheet.pdf
TERM BLK SKT 4POS 2.36MM datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
CONN EDGE .100 10POS HL LOW P datasheet.pdf