Susumu RG1608P-1210-W-T1
RG1608P-1210-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1210-W-T1
Brief Description
RES SMD 121 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1210-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-1210-W-T1
QUANTITY
RG1608P-1210-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1210-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1210-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1210-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1210-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1210-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-1210-W-T1
RES SMD 5.36 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 5% 2917 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC ANLG VID LINE TRPL 20-QFN datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2910 datasheet.pdf
COVER - EXIT TRACK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf