Susumu RG1608P-1212-C-T5
RG1608P-1212-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1212-C-T5
Brief Description
RES SMD 12.1K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1212-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1212-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-1212-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1212-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1212-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1212-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1212-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1212-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1212-C-T5
RES SMD 200 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 10-TDFN datasheet.pdf
TUBULAR STAND/PLINTH 88MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 400MA 3.79 OHM datasheet.pdf
LED LIGHT BAR STD 2700K 12" ALUM datasheet.pdf
WS02-G9SPXX-V1 datasheet.pdf
FERRITE BEAD datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1KV 1.5A SOD57 datasheet.pdf