Susumu RG1608P-1213-W-T1
RG1608P-1213-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1213-W-T1
Brief Description
RES SMD 121KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1213-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-1213-W-T1
QUANTITY
RG1608P-1213-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1213-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1213-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1213-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1213-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1213-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-1213-W-T1
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48TLLGA datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CBL RIBN 24COND 0.050 MULTI 100' datasheet.pdf
RES SMD 8.266K OHM 1/2W 2010 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 320W datasheet.pdf