Susumu RG1608P-1243-B-T5
RG1608P-1243-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1243-B-T5
Brief Description
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1243-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-1243-B-T5
QUANTITY
RG1608P-1243-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1243-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1243-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1243-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1243-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1243-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1243-B-T5
RETAINER/LABELING DEVICE datasheet.pdf
BRD SPT EDGE HOLD SNAP LOCK 1/2" datasheet.pdf
FUSE CERM 3A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT PINS datasheet.pdf
FUSE HOLDER 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .030M 30POS datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK SPLIT RAIL 8SOPWRPAD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1/8" RD datasheet.pdf
IC TRANS PNP 2A 20V SOT1061 datasheet.pdf